Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy druga edycja w Kuleszach!

To już po raz drugi  podczas dorocznego Festynu Św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych  w sobotę 25 sierpnia, odbyły się Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy. Ogromny entuzjazm i zainteresowanie mieszkańców  gminy przerosło nasze oczekiwania, tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała, ulewny deszcz jednak jak się okazało tylko studził emocję.

W mistrzostwach wzięło udział 55 osób, 29 kobiet oraz 26 mężczyzn.   Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zdobyła pani Anna Kalinowska. Prywatnie hodowczyni mydła mlecznego, w regulaminowym czasie 30 sekund wydoiła 1743 ml mleka. Tym samym  zapewniła sobie tytuł Mistrzyni Dojenia oraz nagrodę główną. Kolejne miejsca zajęły : Agnieszce Kossakowskiej (II miejsce- 1687 ml), Weronice Grodzkiej (III miejsce – 1474 ml), Krystynie Frankowskiej (IV – miejsce 1452 ml) oraz Justynie  Faszczewskiej ( V – miejsce 1298 ml). W kategorii mężczyzn  najlepszy okazał, się również hodowca bydła pan Dariusz Godlewski, który wydoił aż 2080 ml mleka . Tuż za nim na podium stanął Karol Rafałko (II miejsce – 2042 ml), Waldemar Frankowski (III miejsce – 2025 ml), Damian Kulesza (IV miejsce -1782ml) oraz  Paweł Grodzki (V miejsce -1743 ml).

Zwycięzcom gratulację  złożył sam wójt gminy  pan Józef Grochowski oraz przedstawicielka WCHiRZ Marta Czekalska, nagrody w mistrzostwach  ufundowało Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z/s w Tulcach.  Wszyscy nagrodzeni nie kryli zaskoczenia, że to akurat oni okazali się najlepsi w konkursie!

Źródło: WCHiRZ Sp. z o.o.